English Menu  Turkish Menu

KURUMSAL

2009 yılında İstanbul/Sancaktepe’de üretim faaliyetine başlayan Mekas Kablo, zayıf akım kablo sektöründe kısa sürede yüksek metrajlı üretim kapasitesine ulaşmış sektörün bilinen firmaları arasında yer almayı başarmıştır.

Makine parkuruna ilave edilen yeni nesil makinalar sayesinde yatırımlarına hızla devam eden Mekas Kablo, ürün çeşitliliği ve sahip olduğu pazarlama ağı ile yurt içinde 500’ü aşkın bayisi yurt dışında da 60’ı aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

Kendi bünyesinde kurduğu AR-GE ve test laboratuarı sayesinde TSE, CE, ISO gibi belgeleri bünyesine katmış üretim koşullarını yüksek kalite standartlarına ulaştırmayı başarmıştır.

Bu anlayış doğrultusunda ürün çeşitliliğini hızla arttıran Mekas Kablo 2016 yılında Sancaktepe’de bulunan 5000 m² üretim tesisini 2021 yılında Kocaeli/Dilovası’nda bulunan  10.000 m² kapalı 3.000 m² açık alana sahip toplam 13.000m² yeni tesisine taşımıştır.

Bu yatırımların neticesi olarak tüm paydaşlarımızın katkısıyla 2021 yılında TOBB tarafından “Türkiye’nin Hızlı Büyüyen” şirketleri arasında ilk 100 şirket içerisinde 38. sıraya yükselmiş ve ödüle layık görülmüştür.

Gelişime açık, yenilikçi yönetim anlayışı ile Cumhuriyetimizin 100. yılı hedefinde ülkemiz adına stratejik önem taşıyan projelerde tedarikçi konumunda bulunan Mekas Kablo, iş ortaklarıyla iş birliği içerisinde geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Koaksiyel Kablolar
CCTV Kamera Kabloları
Diafon Kabloları
Kordon Kablo
Telefon Kabloları
Data Kabloları
Zil Telleri
Yangın / Alarm Kabloları
Yangına Dayanımlı Kablolar
Dijital Kablolar
Kumanda / Kontrol Kabloları
Endüstri 4.0 Kabloları
Silikon Kablolar
Otomotiv kabloları
PUR Kablo
FE 180 PH120

UA-78954539-1