light+building fuarı

Dünyanın önde gelen aydınlatma ve bina hizmetleri teknolojisi fuarı, akıllı ve ağa bağlı çözümler, geleceğe yönelik teknolojiler ve mevcut tasarım trendlerini sunmaktadır.

Aydınlatma ve Bina Hizmetleri Teknolojisinde Dünya Lideri

2.700’den fazla katılımcı, dünyaya ilklerini Frankfurt Fuar Merkezindeki Light + Building’de sunuyor. 220.000’den fazla ziyaretçiden neredeyse yarısı Almanya dışından geliyor. Başlıca ziyaretçi grupları arasında mimarlar, iç mimarlar, tasarımcılar, planlamacılar ve mühendisler, esnaf ve kadın ve perakende ve toptan satış sektörlerinden ve sektörden temsilciler yer almaktadır.

Light + Building, elektrikle çalışan tüm bina hizmetleri sistemlerini kapsayan, yenilikçilik için bir ticaret fuarıdır; bina hizmetleri sistemlerinin entegre planlamasını, hem genişliği hem de derinliği bakımından benzersiz olan bir ürün yelpazesiyle desteklemeyi amaçlamaktadır. Dünyanın en büyük aydınlatma ve bina hizmetleri mühendisliği fuarı olan Light + Building, binaların enerji tüketimini azaltmak için aynı zamanda içlerindeki konfor düzeyini yükseltmek için çözümler sunar. Şov, LED ve fotovoltaik teknolojisinden elektrikli araçlara kadar her şeyi, “akıllı”, “akıllı ölçüm” ve “akıllı ızgaralar” ile elektrik kullanma yollarını kapsar. Sanayi, aydınlatma ve ağ bağlantılı bina hizmetlerini birleştirerek, binalardaki enerji tasarrufu potansiyelinden tam olarak yararlanılmasında önemli bir katkı sağlayan entegre bir ürün ve hizmet yelpazesi sunabilir.

Light + Building ürün segmentleri

Dünyanın mimarlık ve teknoloji alanlarını birleştiren tek ticaret fuarı olan Light + Building, aynı zamanda ve yerde entegre bina planlaması için kilit sektörleri sunar:

Light + Building, aydınlatma pazarı için dünyanın en büyük aşamasını temsil eder. Sergilerin toplam yelpazesi, çeşitli stillerdeki tasarım armatürlerini, çeşitli şekillerde ve her türlü kullanım için teknik armatürleri ve lambaları, ayrıca dış mekan ve sokak aydınlatması da dahil olmak üzere çok çeşitli teknik aydınlatma bileşenlerini ve aksesuarlarını içerir.

Gösteride, aydınlatma, elektroteknoloji ve ev ve bina otomasyonu ile ilgili her türlü yeni ve ilham verici fikirler var.

Elektroteknoloji

Genel olarak, tümleşik çözümleri hedef alan merkezi, sektörler arası teknolojileri ile, elektrik ve elektronik mühendisliği bina hizmetleri teknolojisi içinde önemli bir yere sahiptir. Ve sadece Light + Building’de aydınlatma ve ev ve bina otomasyonu gibi diğer esnafların çalışmaları kapsamında sunulan elektrik ve elektronik çözümleri bulacaksınız. Bu eşsiz kombinasyon sayesinde endüstrinin, binalardaki enerji tasarrufu potansiyelinden tam olarak yararlanılmasında çok önemli bir katkı yaparak entegre bir ürün ve hizmet yelpazesi sunabilmesi mümkün olmaktadır.

Ticari ziyaretçiler, bina sistem çözümleri ve elektrik tesisatı ürünlerini 12.0 ve 12.1 Salonlarında bulacaklardır. Tasarım odaklı elektrik tesisatı bileşenleri de Salon 11.1’de gösterilmektedir. Elektrik tesisatı ve şebeke teknolojisi Salon 11.0’da görülecektir. Ek olarak, ev ve bina otomasyonu ürün segmentleri hem Salon 11 + 12 hem de Salon 9.0 ve 9.1 için ortaktır. Ek olarak, Salon 9’un iki seviyesindeki odak elektrik mühendisliği üzerinedir. 2020 yılında, Salon 9.1’de bina güvenliği teknolojisi için uluslararası platform olan Intersec Building, “bağlı güvenlik” konusu etrafında dönerken, Salon 9.2’deki “Genç Yetkinlik”, bilgi edinmeye istekli ziyaretçiler için ilk çağrı limanıdır. Aydınlatma bileşenleri, güvenlik ve acil aydınlatma, aydınlatıcılar ve aydınlatma kontrol sistemleri Salon 8’de sunulmaktadır.

Tüm teknik disiplinlerin entegrasyonu bina otomasyonunun hayati bir rol oynadığı anlamına gelir: elektrik tesisatlarının artan ara bağlantısı ve dijitalleşmesi, evde ve işte yaşam kalitesinde bir artışa yol açmaktadır. Light + Building’de endüstri, yalnızca düşük enerji tüketimi ve modern güvenlik beklentileri için değil, aynı zamanda bireysel tasarım fırsatları ve yüksek bir kolaylık düzeyi için çözümler ve teknolojiler sunmaktadır.

Ev ve bina otomasyonu

Tüm teknik işlemleri birleştirdiği için, binaların otomasyonu genel görüntüde önemli bir rol oynamaktadır: elektroteknik tesisatların artan ağ iletişimi ve dijitalleşmesi hem işte hem de evde yaşam kalitesini artırmaktadır. Light + Building’de endüstri, hem düşük enerji tüketimi hem de modern güvenlik sistemleri için talepleri karşılamayı amaçlayan genel çözümler ve teknolojilerin yanı sıra, bireysel tasarım ve yüksek konfor seviyeleri sunmaktadır.

Ev ve bina otomasyonu ürün grubu, Salon 9.1’de elektrik kontrollü güvenlik teknolojisi ile birlikte sunulmaktadır.